EKRAN KORUYUCU OLARAK VİDEO OYNATMAK

By | 10/11/2015

 

about_top

Mac OS X üzerinde ekran koruyucu olarak birçok seçeneğe sahibiz. Ancak iş, ekran koruyucu olarak istediğimiz bir videoyu oynatmaya gelince farklılaşıyordu. Artık bu konuda da ücretsiz ama başarılı bir seçenek var: SaveHollywood.

SaveHollywood 120 KB boyutuyla sistemimize yükleniyor ve ardından istediğimiz videonun ekran koruyucu olarak oynatılmasına olanak sağlıyor. Diğer taraftan sistem gereksinimleri, uygun video formatları konusunda http://s.sudre.free.fr/Software/SaveHollywood/tech_specs.html linkini ziyaret etmenizi öneririm. Özetle Intel işlemcili 10.8 üstü bir Mac OS X işletim sisteminde, mov, mp4 ve m4v uzantılı videoları oynatmaya imkan veriyor. Ayrıca video oynatımına dair diğer bazı seçeneklere de sahip.

..::Reklam::..

SaveHollywood’u indirmek için TIKLAYIN. İndirdikten sonra sisteme kurun ve “Sistem Tercihleri”ne, ardından da “Masaüstü ve Ekran Koruyucular”a tıklıyoruz. Gelen ekranda SaveHollywood’u görüyor olmamız lazım.

SaveHollywoodBuradan SaveHollywood’u seçiyoruz ve “Ekran Koruyucu Seçenekleri”ne tıklayarak videoyu ve oynatma seçeneklerini belirleyerek, tamama tıklıyoruz.

Artık videomuz ekran koruyucumuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir