FOTOĞRAFLAR NEREDE SAKLANIYOR?

By | 05/03/2017

Mac OS içinde yer alan Fotoğraflar uygulaması, iPhone telefonunuz ve hafıza kartınız gibi bir çok kaynaktan gelen bütün fotoğrafları yönetmenizi sağlıyor. Bütün fotoğrafların bu uygulama ile yönetilmesi, bu fotoğraflar nerede saklanıyor sorusunu akıllara getiriyor.

Gerçekten, Mac OS üzerindeki Fotoğraflar uygulamasını kullanıyorsanız, fotoğraflarınızın ham halini bir klasör altında hemence bulmanız mümkün değil. Peki fotoğraflar nerede saklanıyor?

Şimdi Mac OS üzerinde fotoğraflar nerede saklanıyor adım adım görelim.

Mac OS Üzerinde Fotoğraflar Nerede Saklanıyor?

Öncelikle Finder ile Ana Klasör’e gelmemiz gerekiyor. Bunun için Finder’da iken üst görev çubuğundan “Git” kısmına tıklıyoruz ve açılan pencereden “Ana Klasör”e tıklıyoruz.

Karşımıza Ana Klasör dosyalarımızın olduğu pencere gelecek. Buradan Resimler dosyasına tıklıyoruz.

Aşağıda sırasıyla ekran görüntüleriyle izleyebileceğiniz ilk önce açılan yeni pencerede Fotoğraflar Arşivi’ne sağ tıklıyoruz. Açılır menüden ise “Paket İçeriğini Göster”e tıklıyoruz.

 

Artık Fotoğraflar uygulamasının dosya içeriğini görüyoruz. Bu dosyalar arasından “Masters” klasörü bizim ihtiyacımız olan klasör. Fotoğraflarımızın tamamı bu klasör altında yıl, ay ve gün yapısıyla düzenleniyor.

Dikkat etmeniz gereken buradan sileceğiniz fotoğrafların Fotoğraflar uygulaması ile kullanılması mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla buradan fotoğraf silmek yerine kopyalamanızı öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir