MACOS DİL DEĞİŞTİRME

By | 12/07/2018

Mac’inizi başka bir dilde kullanmak isterseniz, Windows’un aksine, MacOS dil değiştirme işlemi oldukça basittir. Örneğin, ABD’den satın aldığınız İngilizce Mac’inizi, Türkçe kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Apple destek sayfasından ulaşabileceğiniz MacOS dil değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

  1. Elma menüsü > Sistem Tercihleri’ni seçin, sonra Dil ve Bölge’yi tıklayın.
  2. Aşağıdakilerden birini yapın:
    • Dil ekleme: Ekle düğmesini + tıklayın, listedeki bir veya daha fazla dili seçin, ardından Ekle’yi tıklayın.Liste ayırıcı bir çizgiyle bölünür. Çizginin yukarısındaki diller macOS tarafından tamamen desteklenen ve menülerde, mesajlarda, web sitelerinde ve daha fazlasında gösterilecek olan sistem dilleridir. Çizginin altındaki diller macOS tarafından tamamen desteklenmez, ama kullandığınız uygulamalar tarafından desteklenebilir ve menülerinde, mesajlarında ve bazı web sitelerinde gösterilebilir.Seçilen dilde yazmak için Giriş menüsünde seçili olan giriş kaynağını kullanamazsanız kullanılabilir kaynakların bir listesi gösterilir. O anda bir giriş kaynağı eklemezseniz Klavye tercihlerinin Giriş Kaynakları bölümünde daha sonra ekleyebilirsiniz.
    • Birincil dili değiştirme: Tercih edilen farklı bir dili Tercih edilen diller listesinin en üstüne sürükleyin.macOS veya bir uygulama birincil dili destekliyorsa, menüler ve mesajlar bu dilde gösterilir. Desteklemiyorsa, listedeki ikinci veya daha sonraki dilleri kullanır. Dil, dili destekleyen web sitelerinde de kullanılabilir.

Dil ve bölge tercihlerinden diğer dil ve bölge seçeneklerini ayarlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir