WWDC 2020

By | 07/05/2020
WWDC 2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, insan sağlığı başta olmak üzere birçok alanda etkisini şiddetli bir biçimde gösteriyor. Apple da Mart ayı başında, her yıl düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) 2020 Haziran ayında gerçekleşeceğini duyurdu. Ancak bu yıl 31. kez gerçekleştirilecek WWDC 2020; tüketiciler, basın ve geliştiricilere yönelik içeriklerle dolu yepyeni bir online formatta düzenleneceği belirtildi.

Online etkinlik milyonlarca yaratıcı ve yenilikçi geliştirici için iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS’in geleceğine erken erişim fırsatı sunacak. Geliştiriciler, dünyanın her yerinden Apple müşterilerinin yaşamlarını zenginleştiren uygulama deneyimleri üzerinde çalışırken Apple mühendisleriyle etkileşime geçebilecek. 

WWDC 2020 22 Haziran’da Başlıyor

Apple, WWDC 2020’yi 22 Haziran’dan itibaren Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden sanal olarak düzenleyeceğini ve konferansın tüm geliştiriciler için ücretsiz olacağını duyurdu.

Şirket ayrıca, öğrenim hayatına devam eden geliştiricilere kendi Swift oyun alanlarını yaratarak kodlama aşklarını gösterme fırsatı sunan Swift Student Challenge’ı da duyurdu.

iPad ve Mac’te kullanılabilen çığır açıcı bir uygulama olan Swift Playgrounds, Swift programlama dilini öğrenmeyi etkileşimli ve eğlenceli hale getiriyor. Dünyanın her yerinde öğrenimine devam eden  geliştiriciler, bir Swift oyun alanında üç dakika içinde denenebilecek etkileşimli bir sahne oluşturarak, 17 Mayıs tarihine kadar başvuru yapabilir. Kazananlar özel bir WWDC20 ceketi ve rozet seti sahibi olacak. Daha fazla bilgi için, developer.apple.com/wwdc20/swift-student-challenge adresini ziyaret edebilirsiniz.

WWDC 2020

31’inci kez düzenlenen WWDC 2020, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarda yaratıcı ve yenilikçi geliştiricinin iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’in geleceğini önceden görmesi ve tüm dünyadaki Apple müşterilerinin yaşamlarını zenginleştiren uygulama deneyimleri geliştirmek için çalışan Apple mühendislerinden bilgi alması için bir fırsat olacak.

22 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2020’nin açılışındaki Apple etkinliği, canlı olarak Apple’ın Resmi web sitesinden yayınlanacak. Etkinlikte yeni sürüm iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’un tanıtılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir