DÜNYA GELİŞTİRİCİLER KONFERANSI (WWDC) 2023

By | 30/04/2023

Apple, her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) 5-9 Haziran 2023 tarihleri arasında online formatta gerçekleştireceğini duyurdu.

Geliştiriciler ve öğrenciler ayrıca etkinliğin açılış gününü Apple Park’ta özel bir deneyimle yüz yüze kutlama şansına sahip olacak. Tüm geliştiriciler için ücretsiz olacak WWDC23 en yeni iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS gelişmelerini ön plana çıkaracak. Geliştiricilerin yenilikçi uygulamalar yaratmasına yardımcı olma konusunda Apple’ın devam eden kararlılığının bir parçası olan etkinlik, geliştiricilere Apple mühendisleriyle temas kurmaları için benzersiz bir fırsat sağlamasının yanı sıra vizyonlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olacak yeni teknolojiler ve araçlar hakkında bilgiler sunacak.  

Keynote etkinliğinde ve State of the Union sunumlarında paylaşılan duyurulara ek olarak, bu yılın online programında etkinlikler ve bire bir laboratuvar çalışmalarının yanı sıra Apple mühendisleri ve diğer geliştiricilerle etkileşim fırsatları da yer alıyor. Geliştiriciler ve öğrenciler ayrıca 5 Haziran’da Apple Park’ta gerçekleşecek özel bir güne de katılarak Keynote ve State of the Union etkinliklerini global online topluluk ile birlikte izleme fırsatına sahip olacak. Alanı sınırlı olacak bu yüz yüze etkinliğe katılım için yapılması gerekenlerin detaylarını Apple Developer sitesinde ve uygulamasında bulabilirsiniz.

WWDC23 aynı zamanda kod yazmayı seven her yaştan geliştiricinin ve öğrencinin seviyesini ilerletmeyi amaçlayan birçok Apple programından biri olan Swift Student Challenge ile öğrenci geliştiricileri de destekliyor. Çığır açan bir iPad ve Mac uygulaması olan ve Swift programlama dilini öğrenmeyi çok eğlenceli ve interaktif hale getiren Swift Playgrounds yardımıyla, dünyanın dört bir yanından öğrenciler diledikleri konuda bir uygulama oyun alanı geliştirmeye davet ediliyor. Öğrenciler bu yılın yarışması için bugünden itibaren 19 Nisan tarihine kadar çalışmalarıyla başvuru yapabilecek. Daha fazla bilgi için lütfen Swift Student Challenge web sitesini ziyaret edin.

Apple, konferans hakkında daha fazla bilgiyi WWDC23 öncesinde Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesinde paylaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir