KİTAPLIK KLASÖRÜNÜ GÖRÜNÜR YAPMAK

By | 01/06/2015

user-library-folder-mac-os-x-yosemite

Ana Klasörünüzün içinde “Kitaplık” klasörü bulunmaktadır. Bu klasör, sadece sizin ulaşabileceğiniz kişisel ayarlarınızı, uygulama destek dosyalarını vb. içinde barındırmaktadır.

Genelde bu klasör içinde herhangi bir değişiklik yapılması önerilmez. Ancak, OS X işletim sistemini bir süredir kullanıyor ve internet siteleri üzerinde öğrendiğiniz ipuçlarını uygulamak için bu klasör altındaki dosyalara ihtiyacınız varsa, bu klasörü görünür hale getirmek gerekiyor.

Lion (OS X 10.7) işletim sistemine kadar görünür halde olan Kitaplık klasörü artık, Mountain Lion (10.8), Mavericks (10.9) ve en son Yosemite’de (10.10) de görünür halde değil. Bu klasörü görünür hale getirmek için Finder’dan Ana Klasörümüzü açıyoruz ve klasörün içinde sağ tıklayarak açılan yerden “Görüntü Seçeneklerini Göster”e tıklıyoruz.

Açılan pencerede “Kitaplık Klasörünü Göster” kısmını işaretliyoruz ve artık kitaplık klasörü görünür hale gelmiş oluyor.

kitaplik_göster

Artık istediğimiz değişiklikleri yapabiliriz. Ancak bir hatırlatma, burada yapacağımız değişiklikler sistemin ya da uygulamaların üzerinde geri dönüşü olmayabilecek etkiler yaratacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir