BASİT VE ETKİLİ FOTOĞRAF DÜZENLEME: LUMINAR

By | 21/10/2018

LUMINAR

Gelişen teknoloji sayesinde artan kalite ve taşınabilirlik herkese fotoğraf çekme şansını tanıdı. Özellikle günümüzde akıllı telefon kameralarında kalite bakımından kat edilen ciddi yol, çekilen fotoğrafların sayısını artırdı. Öte yandan çekilen fotoğrafların renk, boyut vb. üzerinde oynama yaparak düzenlemek herkesin ihtiyacı haline geldi. Bu yazıda basit ve etkili fotoğraf düzenleme yazılımı Luminar’dan bahsedeceğim.

Piyasada birçok fotoğraf düzenleme yazılımı var. Adobe Photoshop ve daha basit sürümü Lightroom bunlardan ilk akla gelenleri. Ancak bu programlar hem temel düzey kullanıcısı için karmaşık hem de maliyetli. Luminar, Lightroom’a alternatif kullanımı basit ve etkili fotoğraf düzenleme yazılımı olarak karşımıza çıkıyor.

Luminar, iOS ve macOS için uygulamalar geliştiren Skylum Software tarafından geliştiriliyor. Geniş bir kullanıcı kitlesi var.  Fotoğraf düzenlemeyi keyifli ve konforlu bir hale getiren arayüzüyle yaratıcılığınızı ortaya çıkartmak için size pek çok olanak sunan Luminar’ın hem macOS hem de Windows sürümleri mevcut.

Luminar sahip olduğu ön ayarlar ve araçlar sayesinde fotoğraflarınız üzerinde kullanıcı dostu düzenleme fırsatı sunuyor. Bir diğer önemli ve dikkat çekici özelliği ise, yaptığını değişikliği canlı olarak önce-sonra şeklinde izleyebilmeniz.

Luminar içinde en dikkat çekici düzenleme araçlarından biri “AI Sky Enhancer”. Fotoğraflarınızda eğer bir gökyüzü varsa herhangi bir seçim, maskeleme vb. yapmadan yapay zeka ile üzerinde oynamanıza olanak sağlıyor. Aşağıdaki resme tıklayıp programı deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki galeriden macOS sürümünden bazı ekran görüntülerini görebilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Luminar’ı 14 gün ücretsiz denemek isterseniz, aşağıdaki linke tıklayıp resmi sitesinden indirebilirsiniz.

LUMINAR’ı ücretsiz denemek için lütfen tıklayın.

Ayrıca Luminar’ı satın almak isterseniz 10$ indirim yapan promosyon kodu için lütfen aşağıdaki kısmı kullanın.

10$
Kupon

Basit ve etkili fotoğraf düzenleme yazılımı Luminar'dan 10$ indirim kazanmak için tıklayarak kodu kopyalayın ve satın alma aşamasında kodu yapıştırın.

More Less

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir