macOS YÜKLEME TAMAMLANAMADI

By | 17/01/2019

macOS işletim sisteminde güncellemesi sonrası “OS X’i Yükleme Tamamlanamadı” başlıklı bir hata penceresi geliyorsa paniğe gerek yok. Olası çözümü bu yazıda bulabilirsiniz.

Öncelikle böylesi bir hatayı almanızın çeşitli nedenleri olabilir. Ancak bu sorunun başlıca nedenlerinden biri herhangi bir güncelleme veya yükseltme dosyasının bozuk olmasıdır.

OSX’i Yükleme Tamamlanamadı

Güncelleme ya da yükseltme sonrası “OS X’i Yükleme Tamamlanamadı” hata penceresi geliyorsa (İngilizce macOS’da “The macOS installation couldn’t be completed.” diye çıkar) büyük ihtimalle bu sorunla karşı karşıyasınız.

Çözüm

Öncelikle “OS X’i Yükleme Tamamlanamadı” hata pencresindeki “Sistemi Kapat”a tıklayarak bilgisayarınızı kapatın.

Ardından bilgisayarını açın ve alt-option tuşuna basılı tutun. Karşınıza yükleme yapılabilen sürücülerin olduğu seçim ekranı gelecek. Bu ekrandan çoğunlukla “Macintosh HD” olarak isimlendirilen (farklı bir isim de verilmiş olabilir ama giri hdd şekline sahip olmalı) sürücüyü seçmeniz/tıklayın.

Yükleme için Sürücü Seçim Ekranı

Artık sisteminiz açılıyor olmalı. Sisteminiz açıldıktan sonra güncelleme yapmayı tekrar deneyebilirsiniz.

macOS güncellemesi konusunda yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

1 thoughts on “macOS YÜKLEME TAMAMLANAMADI

  1. osman

    bir ay ugraştım yüklemeyi denedim hep hata verdi okumadıgım form kalmadı hırs yaptım yükledim elcapitanı 15 dakikada kurdum …..burda herkes birşeylerden bahsetmiş hepsinide denedim hiçbir şekilde yüklemedi . kolaygelsin.

    Cevap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir