KAYIP İKON

By | 22/12/2018

Mac bilgisayarınızın dock kısmında kayıp ikon varsa, ikon yerine başka bir simge geliyorsa paniğe kapılmayın kolayca eski haline getirebilirsiniz.

macOS işletim sistemine sahip bilgisayarınızda bir şeyler oldu ve dockunuzdaki uygulamaların hepsi ya da bir kısmında kendi ikonları yerine aşağıdaki gibi garip ikonlar mı belirdi?

Bu durumda, Kayıp ikonlarınızı iki basit adımda düzeltebilirsiniz. Eskisi gibi, olması gereken ikonlara sahip olmak için aşağıdaki basit adımları izleyebilirsiniz.

Bozuk İkonlu Uygulamayı Docktan Çıkarmak

İlk adımda, söz konusu kayıp ikonlara sahip uygulamarı docktan çıkarmak gerekiyor. Kayıp ikona sahip uygulamayı docktan iki şekilde çıkarmak mümkün. Ya mouse aracılığıyla uygulamayı tutup docktan dışarı sürüklememiz ya da sağ tıklayıp gelen menüden “Seçenekler” ardından “Docktan Çıkar” kısmına tıklamamız gerekiyor.

Uygulamayı Tekrar Docka Ekleme

İkinci adımda ise, docktan çıkardığımız uygulamayı tekrar docka ekleyeceğiz. Bunun için öncelikle “Finder” gelmemiz gerekiyor. Finder’da iken “Git” sekmesine ve oradan “Uygulamalar”a tıklıyoruz. Açılan uygulamalar penceresinden docka eklemek istediğimizi mouse aracılığıyla tutup dockta koymak istediğimiz istediğimiz yere sürüklüyoruz.

Artık dockumuz eskisi gibi olmalı. Kayıp ikon olmamalı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir