DİNAMİK MASAÜSTÜ

By | 22/04/2019

macOS Mojave ile birlikte Dinamik Masaüstü özelliği de sunuldu. Dinamik Masaüstü, bulunduğunuz bölgedeki saate uyacak şekilde otomatik olarak değişen bir dizi güzel görüntüden oluşuyor.

macOS Mojave iki dinamik masaüstü seçeneği sunuyor. Ancak bununla sınırlı değilsiniz. Dynawalls ve Jetson Creative bizlere güzel alternatifler sunuyor.

Dynawalls

Dinamik masaüstü olarak seçeneklerimizden biri Dynawalls. Şuan için birkaç şehir ve uzay temalı ücretsiz 6 dinamik masaüstü sunuyor. Daha fazlası için kullanıcıların bağış yapmalarını rica ediyor. Ücretsiz dinamik masaüstü resimlerine ulaşmak ve Dynawalls hakkında daha fazla bilgi almak buraya tıklayın.

Dynawalls

Jetson Creative

Bir diğer alternatif ise Jetson Creative tarafından sunuluyor. Jetson 3K ve 5K çözünürlük seçenekleriyle 4 dinamik masaüstünü ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor. Mojave dışında macOS sürümüne sahipseniz ve dinamik masaüstü kullanmak istiyorsanız Jetson Creative bununla ilgili bir uygulama da hazırlamış. Jetson Creative üzerinden bu uygulama ve dinamik masaüstü seçeneklerine ulaşmak için buraya tıklayın.

Jetson Creative

Yükleme

Her iki alternatif de yüklemenin nasıl olacağını ve olası sorunlara dair çözümleri yazıda paylaştığım linkli sayfalarında anlatmışlar.

Yükleme iki basit adımda gerçekleşiyor.

  1. Öncelikle istediğimiz dinamik masaüstünü bilgisayarımıza indiriyoruz.
  2. Ardından indirdiğimiz dosyaya sağ tıklayarak açılan menüden önce “Servisler” ardından “Masaüstü Resmi Yap” tıklıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir